HAKEM, ANTRENÖR GELİŞİM VE VİZE SEMİNERİ


HAKEM, ANTRENÖR GELİŞİM VE VİZE SEMİNERİ

EK-TALİMAT

 

Federasyonumuz 2018 Yılında görevlendirilecek Hakem ve Antrenörler için Eğitim ve Altyapı Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri programı 22-24 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya’da yapılacağı hususu Federasyonumuzun 21.11.2017 tarihli yazısı İl Müdürlüklerine gönderilmiş ve Web sitemiz aracılığı ile duyurulmuştur.
 
Yayınlanmış talimatımıza Ek;Yönetim Kurulumuzun 02.12.2017 tarih ve 23 sayılı kararı gereğince;Öğrenciliği devam eden;(Açıköğretimler dahil) ve belgesini ibraz eden öğrenci hakemler 300,00 TL, öğrenci antrenörler 400,00 TL indirimli vize ücreti uygulanacaktır.

Aralık 2017 ayı içinde (Tüm kademeler dahil) Antrenör kurs eğitimi görerek başarılı olan antrenörler 2018 yılı eğitim seminerinden fiili katılımdan muaf olup, yerel veya ulusal belirlenen vize ücretinin yarısını (%50) ödemeleri halinde vizeleri yapılacaktır.

Ayrıca;Yönetim kurulumuzun aynı kararında;KKTC Antrenör kursuna girmiş başarılı olmuş ve yurtdışı diploma denkliğini yaptıracak antrenörlerden;1. Kademe 2.000 TL, 2. Kademe 3.000 TL denklik için federasyon gelirler hesabına bedel alınmasına karar verilmiştir. 01 Aralık 2017 veya en geç31 Ocak 2018 tarihine kadar denkliğini yapanlara 2018 yılı vize ücreti uygulanmayacaktır, Federasyonumuz Merkez Hakem Üst Kurulu üyeleri ile ders verecek antrenör ve hakemler vize ücretinden muaf sayılacaktır.
 
Seminer katılımcılarına her yıl olduğu gibi, Federasyonumuzca ve kısmi sponsorlukla yaptırılan;Kapüşonlu üst Sweat hediye verilecektir.
 
Yukarıdaki kararlara göre Fiili Katılımdan muaf olup %50 ödeyen antrenörler, vize ücretinden muaf olan Bakanlık Memuru olan Antrenör veya Hakemler ile sadece il vizesi ödeyen antrenör, hakemler seminere katılmak için otele gelmeleri halinde iki veya üçkişilik odada kişi başı, günlük 125 TL iki gün 250 TL otel ücretini federasyona ödeyeceklerdir.
 
Katılımcılar yanlarında;     
1-Katılım Formu,
2-Dekont,
3-Öğrenci Belgesi(İndirimli ödeyecekler zorunlu),
4-Gençlik Spor Ceza Yazısı,
5- Adli Sicil Kaydı, dosyalarına koyulmak üzere getireceklerdir.


HAKEM, ANTRENÖR GELİŞİM VE VİZE SEMİNERİ

 

Federasyonumuz 2018 Yılında görevlendirilecek Hakem ve Antrenörler için Eğitim ve Altyapı Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri programı 22-24 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya’da yapılacaktır.

 

Hakem, Antrenör Gelişim ve Vize Semineri ile ilgili talimat ve diğer bilgileri kayıt etmek için tıklayınız...

 

Muaythai sporunun Antrenörler tarafından iyi anlaşılması, daha geniş kitlelere sporumuzun yaygınlaştırılması elit sporcuların yetiştirilmesi amacıyla yapılacak eğitimler ile birlikte antrenörlerin yanı sıra Hakemlere’de Muaythai sporunda son gelişmeler, Ülkemiz ve dünyadaki Muaythai sporu’nun durumu hakkında bilgilendirme semineri yapılacaktır.

Eğitim Seminerleri her yıl olduğu gibi tek bir merkezde kapsamlı olarak yapılacaktır;2018 yılı içerisinde spor kulüplerinde, özel spor salonlarında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl, İlçe Müdürlükleri, Halk Eğitim Merkezi Modül programlarında, illerinde, bölgelerinde, ulusal ve uluslararası alanda resmi ve özel faaliyetlerde, görev almak, khan sınavlarında komisyonunda yer almak, açılacak antrenör kurslarında terfi için kurslara katılmak isteyenler, il ve ulusal alanda görev yapmak isteyen antrenörler ile yukarıda yazılan alanlarda yapılacak her türlüözel ve resmi müsabakalarda görev alabilmek için seminere katılım zorunludur.

 

Antrenörlere Seminerde; Teknik-Taktik, Özel Antrenman bilgisi, Dopingle Mücadele, önlenmesi, Antrenman Teorisi Dili ve Uygulamaları, Sporda Beslenme Yaklaşımları, Sporda Beceri Öğrenimi dersleri işlenecektir.

 

Hakem Seminerinde; Hakem Talimatlarındaki yapılan değişiklikler, İFMA-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, WMC-Muaythai Hakemliği genel bilgileri, Genel- Oyun Kuralları, Muaythai Müsabaka yönetmeliği, İFMA-WMC Muaythai Skor Kartı Doldurma Anlatımı, Muaythai saymalar, ikaz ve cezalandırmalar, sistem, Yönetim, Organizasyon Bilgisi dersleri işlenecektir.              

 

Antrenörler; Muaythai Federasyonunca 11. khan 1. kademe yardımcı antrenör veya 2.3.4.5 kademe11. 12. 13. 14. 15. khan ‘’antrenör, kıdemli antrenör, baş antrenör, teknik direktörler dahil yukarda yazılı hususlarda görev yapmak ve faaliyetlere katılabilmek için vize almak zorundadırlar  

 

Hakemler ise; 2018 yılı Faaliyetlerinde görev almak isteyen aday, bölge, ulusal, uluslararası ve kurullarda görev yapanlar dahil tüm hakemler seminere, katılmak ve vize almak zorundadırlar. Ayrıca bekleme süreleri dolan Aday, Bölge hakemleri seminere katılmak zorundadır yapılacak eğitimlerden sonra sınav yapılarak terfileri yapılacaktır.

 

Antrenör Hakem Eğitim Gelişim Vize ve Hakem Terfi Seminerleri 22-24 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya’da 5 Yıldızlı Kervansaray Hotel alkolsüz (Her şey dahil) 3 gündüz iki gece konaklamalı yapılacaktır, Otel konaklama yeme içme bedelleri Federasyon tarafından ödenecektir,          

 

Katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Otele girişler 22 Aralık 2017 tarihinde öğlen yapılacak olup 24 Aralık 2017 tarihinde öğleden sonra çıkılacaktır. Konaklamalar ikili üçlüodalarda olacaktır, Erken veya geççıkışlarda günlük 115 TL ücret uygulanır, tek kişilik odalar yüzde 50 fark uygulanır fark kişi tarafından ödenir.

 

Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 11 Ekim 2017 tarihinde aldığı karar gereğince;2018 Yılı Antrenör Vize Terfi seminerinde Antrenörlerden 600,00 TL, Hakemlerden 400,00 TL, Antrenör ve Hakem olarak birlikte vize yaptıranlardan 800,00 TL alınacaktır.

 

Seminere katılanlara seminere özgüfaaliyeti anımsatan özel üst sweet kapüşonlu mont yaptırılarak ücretsiz verilecektir.

 

Antrenör aynı zamanda hakem olan katılımcılar ya hakem yada antrenörlüğüseçmek zorundadır, antrenörün hakemlik, hakemin antrenörlük yapmasına müsaade edilmeyecektir, ancak antrenör kademe veya hakem terfilerinde katılabilmek için ikisinin vizesini almak zorundadır.

 

Ek telafi semineri yapılmayacaktır. bu sebeple tüm antrenör ve hakemlerin seminere katılması gereklidir, seminer tarihlerinde yatak istirahatli hasta raporlu, resmi veya kurumsal özel sektörde çalışıp izin alamayanlar, hastanede birinci derece yakını olanlar ile seminer gününde görevinden dolayı izin alamamış kişiler mazeretlerini gerekçeli ve yazılı bildirmeleri halinde daha sonra toplanacak yönetim kurulu kararına göre belirlenecektir.

 

Yerel Hakem vizesi;2018 yılı il faaliyetlerinde görev yapmakla sınırlı vize almak ve günüdolduğunda terfi olmak isteyen hakemler dilerlerse;Merkezi seminere katılmadan ve otele gelmeyip konaklama yapmamaları koşulu ile 100,00 TL Federasyonun hesabına ödemeleri halinde vizeleri yapılacak günleri dolduğunda Bölge başkanı ve İl Hakem Kurullarınca terfileri yapılacaktır.

 

Yerel Antrenör vizesi;İlde görev yapmakla sınırlı 2018 yılı Federasyon faaliyetlerinde görev almayıp sadece il temsilcilikleri faaliyetlerinde ve kendi kulübünde görev yapabilmek amacında vize almak ve günüdolduğunda kurslara katılmak isteyen yardımcı antrenör ve tüm kategorideki antrenörler, dilerlerse Merkezi seminere katılmadan otele gelmeyip konaklama yapmamaları koşulu 200,00 TL Federasyonun hesabına ödeyeceklerdir. İl vizesi yapan antrenör ve hakemler kendi illeri dışında, özel gala, temsili veya resmi müsabaka khan sınavı vs. faaliyetlerde görev alamazlar,

 

Vize almayan antrenör ve hakemlere 2018 yılı içerisinde resmi ve özel kulüp, il, bölge, ulusal ve uluslararası faaliyetlerin hiçbirinde görev verilmeyecektir. Hakemlerin terfileri yapılmayacaktır, antrenör kademe yükseltme kurslarında, khan derece sınavlarında komisyon üyesi veya başkanı olarak da görev verilmeyeceği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezleri Muaythai modüllerinde, veya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde görev yapamayacaklardır.

 

Muafiyet;Antrenör ve hakemler kurs gördüğüyılın sezonunda muaf sayılabilir, Muaythai de faaliyet sezonu 01 Ocak ile 31 Aralık sayıldığından 2017 Yılında kursa girmiş antrenörler/hakemler 01 Ocak 2018 tarihi itibarı ile yeniden vize almak zorundadır. Talimatlar gereği, kurs ve terfilere katılabilmeleri için vize almaları yararlarına olacaktır.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Federasyon ve İl Müdürlüklerinde memur Antrenörler vize ve seminerden muaftır, Hakem Eğitim Genel Koordinatörü, Merkez Hakem Üst Kurulu başkanı, Amatör ve profesyonel hakem kurulu başkanları, Eğitim/Kültür/Teknik Kurulu Başkaları, seminerde görevlendirilen eğitimci /yönetici personel görevlerini fiilen yapmaları halinde vize ücretinden muaftır, Federasyona başvurmaları halinde Yönetim kurulu kararıyla lüzumu görülmesi halinde kurumunda Muaythai sporunda fiili görev almış ve halen bu görevleri devam eden ilgili spor kuluplerinde ücretsiz ders veren asker ve polis antrenörler ile gaziler, şehit çocukları vize ve ücretinden muaf tutulabilir.

 

Engelli hakemler;Seminer ücretinden ve vizeden muaftırlar, göreve çağrıldıkları müsabakalar öncesi gerekli bilgi ve dokümanlara ilgili hakem kurullarınca temin edilerek engelli hakemlerin gelişimleri sağlanacaktır.

 

 Seminer bitiminde il müdürlüklerine liste gönderilecek ve online kontrol için tüm vize almış antrenör, hakemler web sitesinde (www.muaythai.gov.tr ) yayınlanacaktır. Vize almamış antrenör ve hakemler il müdürlüğütarafından görevlendirilmeyecektir, sehven görevlendirilse dahi federasyonumuzca harcırah ödenmeyecektir. Görevlendiren hakkında idari işlem yapılacaktır.

2018 yılı Antrenör ve Hakem Eğitim, Gelişim vize ve terfi katılım ücretleri aşağıdaki şekilde federasyonun hesabına ödenecektir.

 

Seminer ücretleri seminer günüitibarı ile federasyonun hesabına banka yolu ile ödenmiş olmalıdır, elden para alınmayacaktır.

 

İlgililere duyurulur.   

  

Katılım Şartları: 1-Muay Thai 2018 gelişim semineri ücreti makbuz veya dekont, 2-Federasyon tarafından düzenlenmiş katılım formu. www.muaythai.gov.tr alınabilir.

 

Federasyon Hesap No:Türkiye Garanti Bankası Anafartalar Şubesi-AnkaraÖzel Gelirler IBAN Hesabı :TR98 0006 2000 7110 0006 2990 44

 

Antrenör Gelişim ve Vize Semineri Ders Programı


22 Aralık 2017 Otele Giriş ve Kayıtlar

-Otele Yerleşme 12.00 den sonra,

-Kayıtlar Dosya  14.00-19.00

-Akşam Yemeği  19.00-20.00

 

22-23 Aralık 2017 Teorik):

22 ARALIK CUMA

20:00 –22:00

Prof.Dr.RüştüGÜNER

Dopingle Mücadele-Hakem-Antrenör katılcak

23 ARALIK CUMARTESİ

09:00 -11:00

Prof.Dr.M.Yavuz TAŞKIRAN

Antrenman Teorisi Dili ve Uygulamaları

23 ARALIK CUMARTESİ

11:00 –13:00

Yrd.Doç.Dr.Ayla TAŞKIRAN

Sporda Beslenme Yaklaşımları

23 ARALIK CUMARTESİ

14:00 –15:30

Prof.Dr.Arslan KALKAVAN

Sporda Beceri Öğrenimi

 

23 Aralık 2017 Saat 16.00-19.00 (Pratik):

-Genel Isınma ve Doğru Esneme Teknikleri                                                                                                                                              

-Sporcu Müsabaka öncesi                                                                                                                                                                           

-Muaythai Eğitim Metotları                                                                                                                                                                       

 

24 Aralık 2017 Saat 09.00-12.00 (Partik):

-Özel Antrenman Bilgisi-Kural, Kategoriler

-Teknik, Taktik Muaythai Ring Müsabaka Kuraları Pratik                                                                                                                       

-Doğru Teknik ve SonuçPratik                                                                                                                                                                  

-Görev ve Sorumluluk, IFMA-EMF-WMC Uluslararası Gelişim Bilgisi

                                                                                                                                                                                                                    

Not 1:

Gelişim seminerine katılan antrenörler pratik semineri Muaythai şort ve üzerine ti-şort ile uygulayacaklardır. Muaythai kıyafeti dışında, Eşofman veya elbise ile seminere alınmayacaklar, Yanlarında eldiven, ayaklık vs ihtiyaçduyacakları malzemeleri getirmelidirler. Federasyonca yaptırılan kapşonlu sweet, not defteri, kalem verilecektir.

 

Hakem Gelişim Vize ve Terfi Seminerleri Ders Programı

 

 

22 Aralık 2017 Otele Giriş ve Kayıtlar

-Otele Yerleşme 12.00 den sonra,

-Kayıtlar Dosya  14.00-19.00

-Akşam Yemeği  19.00-20.00

-Dopingle Mücadele-Hakem-Antrenörle birlikte katılınacak 20.00-22.00

 

 

23 Aralık 2017 Saat 09.00-19.00 :

-İFMA-Muaythai Hakemliği genel bilgileri                                                                                                                                              

-Hakem Talimatlarındaki yapılan değişiklikler                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

-Genel- Oyun Kuralları, Muaythai Müsabaka yönetmeliği                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

-İFMA-WMC Muaythai Skor Kartı Doldurma Anlatımı

-WMC-Profesyonel Muaythai Hakemliği genel bilgileri                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

-Muaythai saymalar, ikaz ve cezalandırmalar, sistemi                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

-Yönetim, Organizasyon Bilgisi

 

 

24 Aralık 2017 Saat 09.00- 12.00:

-Muaythai hakemliği eğitim sistemi, terfi ve yükselmeler                                                                                                                        

-Yönetim, Görev, Sorumluluk                                                                                                                                                                    

-İFMA Hakem Kursları ve Müfredatı ders işleme,                                                                                                                                                                                                                                              

-Muaythai ring içerisinde uygulamalı eğitim                                                                                                                                            

-Aday, Bölge, Ulusal hakemlere Vize ve Terfi Sınavı                                                                                                                              

-MHÜK-AMHK, PHK İstişare Toplantıları

                                                                                                          

 

                                                                                                                                                                                                                    

Not 2: Gelişim seminerine katılan hakemler Muaythai hakemlik kıyafeti zorunluluğu yoktur. Eşortman giymeleri yararlarına olacaktır. Federasyonca yaptırılan kapşonlu sweet, not defteri, kalem verilecektir.

Approve & Close

This website uses browser cookies to identify authorized users, enhance user experience and collect usage statistics via third-party tools like Google Analytics. Some web pages may use cookies to identify users and customize advertising content to user interests. Please indicate if you approve this website to use cookies for these purposes.

Approve & Close
No results found Searching... Please enter 1 or more characters Please delete some character The results could not be loaded. Loading more results… Selection too big